Відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму Глеюватської сільської ради

Пам'ятка про безпечну поведінку

Дата: 02.01.2023 13:51

ПАМЯТКА

В зимовий час  перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях та транспорті  учні повинні чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування. Застосовувати всі знання й правила, отримані на уроках основ здоров’я, виховних годинах.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО

- наближатися  й  перебувати  біля водоймищ  без супроводу дорослих  для  запобігання  утоплення  дітей;

- виходити  на льодову  поверхню  замерзлого водоймища;

- наближатися й перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель для запобігання обрушень  будівельних матеріалів й  попередження травм та загибелі дітей;

- не підходити на вулиці до обірваних, обвислих проводів, або проводів, які стирчать,  а особливо,  якщо від них іде  гудіння – дані проводи  можуть бути ще  підживлені електрострумом;

- не підходити  до щитових, не залазити  на стовпи з високовольтними проводами – удар електрострумом від високовольтних живлень можна отримати на відстані 5 м;

- не спускатися у підвали будинків чи інші підземні ходи, катакомби, бомбосховища  – там може бути отруйний газ.

Правила поведінки на водоймах взимку для дітей

1. Ні в якому разі не виходьте на тонкий незміцнілий лід.

2. Не катайтеся на ковзанах з появою першого льоду. На них  дуже  легко в'їхати на тонкий, незміцнілий лід або в ополонку.

3. Надаючи допомогу товаришеві, який провалився під лід , подавайте йому в руки пояс, шарф, палицю і т. п. За них можна вхопитися міцніше, ніж за простягнуту руку, до того ж при зближенні легше обламати кромку льоду і можна теж провалитися під лід.

4. Якщо випадково потрапили на тонкий лід, відходити назад легкими обережними кроками,  не відриваючи  ніг від льоду.

5. При провалі під лід не панікуйте, не намагайтеся повзти вперед і підламувати його ліктями і грудьми. Спробуйте лягти на спину і виповзти на свій слід, а потім, не встаючи, відповзти від небезпечного місця.

6. При проламуванні льоду необхідно:

• звільнитися від важких предметів, що сковують рухи;
  • не втрачати часу на звільнення від одягу, так як в перші хвилини до повного намокання, він утримує людину на поверхні води;
  • пробувати вибиратися на лід в місці, де сталося  падіння;
  • виповзати на лід методом «скручування», іншими словами перекочуючись  зі  спини  на  живіт;
  • встромляти в лід будь-які гострі предмети, підтягуючись до них;
  • віддалятися  від  ополонки  поповзом  по  власних слідах;
  • після зігрівання, слід добре висушити тіло, одягнути людину в сухий теплий одяг і покласти його в ліжко, укривши теплою ковдрою;
  • зробити тепле солодке питво  або  їжу  з великим вмістом  цукру.

7. При обмороженні не можна:

• розтирати обморожені ділянки тіла снігом;
  • поміщати обморожені кінцівки відразу в теплу воду або ж обкладати теплими  грілками;
  • наносити  на  шкіру  масла.